Ochrona hal produkcyjnych

Hale produkcyjne są w każdym mieście, jedne są przemysłowe inna spożywcze. Wyposażenie takich zakładów to ogromna wartość w związku, z czym ich właściciele dbają o bezpieczeństwo i wyposażają je w monitoringi oraz systemy alarmowe. Nikt nie chce ryzykować, że jego przedmioty zostaną skradzione czy zdewastowane. W Polsce nadal panuje przekonanie iż obecnością monitoringu sugeruje podejrzenie wobec pracowników, choć ta ostrożność nie dotyczy tylko ich.

Chodzi przede wszystkim osoby z zewnątrz. Duże zakłady pracy, hale produkcyjne wyposażone w monitoringi obsługiwane są najczęściej przez operatora, agenta ochrony, który na bieżąco sprawdza rejestr. Najczęściej taka osoba przebywa na pierwszym „froncie”, czyli zaraz przy wejściu do obiektu. Jego obowiązki poszerzone są o administrowanie przyjeżdżających na teren firmy.

Aby zapobiec wszystkim możliwym niebezpieczeństwom kamery umieszczane są wewnątrz oraz na zewnątrz. W dobie technologii kamery umieszczane na zewnątrz są po pierwsze odporne na czynniki atmosferyczne po drugie są ruchome, obrotowe, dzięki czemu nie musi być ich tak wiele, ponieważ bez trudu będą śledzić ruszający się obiekt wzbudzający czujność. Bardzo ważne jest to by kamery rejestrowały w dobrej, jakości obraz, aby w przypadku konieczności jego odtworzenia był on czytelny. Samym montażem oraz serwisem zajmują się firmy specjalizujące się w ich zakładaniu.

Te bezprzewodowe można zamontować samodzielnie, niemniej jednak im większy obiekt tym jest to trudniejsze i bardziej pracochłonne.