Sprzątanie biur mniejszej i średniej wielkości

Bez względu na wielkość firmy, którą odwiedzamy, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na porządek. Jeśli panuje w niej chaos widzą to nie tylko przebywający pracownicy, ale również klienci.

Bałagan nie wpływa dobrze na opinię o firmie, to właśnie, dlatego w firmach zatrudniane są osoby do sprzątania. Czasem są to niezależne osoby, ale częściej firmy zewnętrzne, które świadczą usługi porządkowe.

To jak szeroki jest zakres obowiązków takiej osoby lub firmy, zależy od zawartej umowy. Może ona dotyczyć samej powierzchni firmy, ale może wykraczać poza nią i dotyczyć również przestrzeni dookoła włączając na przykład parking.

W małych i średnich przedsiębiorstwach zazwyczaj wystarcza zatrudnienie jednej lub dwóch osób, które kilka razy w tygodniu po skończeniu pracy mogą wykonać swoją pracę. Osoby sprzątające bardzo często prowadzą taką działalność, jako dodatkową a to, dlatego, że wykonują ją popołudniami.

Nie jest to najbardziej intratne zajęcie, ale dla osób posiadających stały dochód: umowa o pracę, emeryturę stanowi to dodatkowy zarobek. Jak duży popyt jest na usługi sprzątania? Zdecydowanie coraz większy, wprost proporcjonalnie do pojawiających się nowo otwartych firm pojawia się zapotrzebowanie.

Coraz większa jest świadomość świadczonych usług i tego, że na klienta wpływa wiele czynników nie tylko sama oferta, ale również to, w jakim miejscu jest ona przedstawiona. Porządek to bezwzględna podstawa nie chodzi o sterylne warunki przypominające salę operacyjną, ale o ład.